דברים יכולים להשתבש, ומהר…

אולי איזה בחור מתנועת הנוער שלך הצליח לשכנע אותך לפלח איתו ארגז של שמן מכונות, אבל עכשיו הבן-דוד שלך שוכב מת באמצע הביצה ואת הרגת אותו. או שאולי אתה והמאהבת הבנתם שאתם יכולים להפחיד את אשתך כדי שהיא תתן לך גט, אבל הדברים התחרבשו קצת ועכשיו כנופיה של מקסיקנים עצבניים עם כפפות לטקס ופיט-בול מחפשים אתכם.

אבל זה נראה כמו רעיון טוב כל כך בזמנו.

פיאסקו הוא משחק תפקידים מאת ג'ייסון מורנינגסטאר (Grey Ranks, Shab-al-Hiri roach). המשחק מחקה קומדיות שחורות בסגנון האחים כהן (פארגו, ביג ליבובסקי, אחי איפה אתה, לקרוא ולשרוף), שבהן אנשים פשוטים מנסים לקפוץ מעל הפופיק ומסתבכים בצרות שבדרך כלל לא נגמרות בטוב.

המשחק עצמו הוא משחק ללא מנחה עם מכאניקה מאוד פשוטה, ל3-5 שחקנים, שלא דורש הכנה מראש ונמשך 2-3 שעות. כתחליף להכנה מראש של המנחה, וכדרך לגוון את המשחק, הוא כולל Playsets – רשימות של מקומות, חפצים, קשרים וצרכים שאופיניים לתפאורה מסויימת. כך, לדוגמא, אפשר לשחק פיאסקו עם גנגסטרים באיסט-אנד של לונדון או עם מרגלים ומחזאים בתקופתו של שייקספיר. קוראי פונדק האינדי יכולים להנות גם מתפאורה כשרה בעברית, שמציגה עיירת פיתוח נידחת אי-שם בנגב, בהשראת סוף העולם שמאלה וקלרה הקדושה.

עמוד המשחק באתר החברה

נגב – פלייסט עברי למשחק (מאת אלון אלקין)